Wielu nastolatków w Polsce już za parę tygodni stanie przed ważnym wydarzeniem w ich życiu, którym jest egzamin maturalny. Egzamin dojrzałości składa się z trzech testów dotyczących matematyki, języka polskiego oraz języka angielskiego. Aby zdać egzamin maturalny, trzeba zdać wszystkie trzy testy dotyczące poziomu podstawowego. Powszechnie wiadomo, że od wielu lat matura z matematyki wypadała najgorzej na tle innych egzaminów. Wielu uczniów cały czas ma problem z zrozumieniem matematyki, a jej nauka jest dla nich katorgą i jest to jeden z wielu powodów, dlaczego matura z matematyki sprawia tak duże problemy. Jednak jest to dość istotny przedmiot, ponieważ uczy nas logicznego myślenia, a co za tym idzie rozwija i trenuje naszą wyobraźnię. Umiejętności, które są nabywane poprzez naukę tej dziedziny są niezbędne do funkcjonowania w przyszłości, ponieważ pozwoli nam na rozwiązanie wielu problemów w różnych dziedzinach czy dyscyplinach.  

Jak się przygotować do matury z matematyki?

Ważnym aspektem podczas przygotowań do matury jest posiadanie odpowiedniego podręcznika czy repetytorium, które pozwoli dokładnie powtórzyć materiał oraz poznać typy zadań maturalnych. Warto przeanalizować dane działy matematyki oraz zrobić dobry plan działania, który nie będzie zniechęcać do działania. Na maturze z matematyki nie musimy pamiętać wzorów i różnych wartości liczbowych, ponieważ dozwolone jest korzystanie z tablic, dlatego również warto i z nimi się zapoznać. Ważne jest, aby nie pozostawiać nauki na ostatnią chwilę, lecz uczyć się spokojnie i bez presji. Najlepszym sposobem na naukę matematyki do matury jest rozwiązywanie zadań z poszczególnych działów, a parę tygodni przed skupienie się na samych arkuszach maturalnych, aby zapoznać się z wyglądem i typem zadań. Takie zadania można właśnie czerpać z repetytorium. Najczęściej polecanych repetytorium do matury z matematyki jest “Teraz matura. Matematyka.”.

Dlaczego akurat “Teraz matura. Matematyka.”?

Repetytorium z serii książek Teraz matura ostatnimi czasy stał się bardzo popularny ze względu na jego duże ilości zalet. Repetytorium Teraz Matura dotyczące matematyki zostało w taki sposób opracowane, aby uczniowie nabyli wszystkich ważnych umiejętności, potrzebnych podczas egzaminu. Książka ta pokazuje istotne schematy zadań, które występują w egzaminie maturalnym oraz pokazuje w jaki sposób je rozwiązywać. Dodatkowo, repetytorium to w przeciwieństwie do innych, posiada przykładowe egzaminy z matematyki napisane przez wydawnictwo. 

Zalety repetytorium  “Teraz matura. Matematyka” :

  • umożliwia zapoznanie się z typowymi zadaniami maturalnymi
  • posiada pogrupowane tematycznie zadania zamknięte
  • umożliwia powtórzenie najważniejszych zagadnień 
  • zawiera krótkie przypomnienie teorii z każdego działu
  • pozwala na sprawdzenie wiedzy poprzez rozwiązanie przykładowego zestawu maturalnego
  • posiada dołączoną kartę wzorów dostępną na maturze
  • zostało opracowane przez ekspertów maturalnych
  • repetytorium jest zgodne z wytycznymi CKE